KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschlavering 10346030
*
nr 1034 6030
Pehr Hilleström
(1733-1816), Sverige
Tuschlavering, Pehr Hilleström (1733-1816), tillskriven, invånare i Skåne, 14x17
Kondition: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2016
kl 19:15:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 23:18:46
1
Vinnande bud
24/4 13:55:50
2
3.200 kr
24/4 13:55:50
1
3.400 kr (Budbetjänt)
24/4 13:56:01
2
3.600 kr
24/4 13:56:01
1
(budbetjänt)
25/4 01:56:25
1
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller invånare i skåne lavering pehr hilleström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25
-
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:49
*
Pehr Hilleström
Kondition: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift
Läs om budbetjänten
nr 1034 6030
Pehr Hilleström
(1733-1816), Sverige
Tuschlavering, Pehr Hilleström (1733-1816), tillskriven, invånare i Skåne, 14x17
Kondition: proveiens Gsta Stenmans samling enligt påskrift
Utrop: | 4.000 kr |
---|---|
Såld: | 3.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/4 23:18:46 | 1 | Vinnande bud |
24/4 13:55:50 | 2 | 3.200 kr |
24/4 13:55:50 | 1 | 3.400 kr (Budbetjänt) |
24/4 13:56:01 | 2 | 3.600 kr |
24/4 13:56:01 | 1 | (budbetjänt) |
25/4 01:56:25 | 1 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller invånare i skåne lavering pehr hilleström svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tuschlavering vattenfärg
-
1005 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:01 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06 -
5086 Akvareller
3 st, R Chazarian, Studio Teheran 1950-tal, ytterm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:06
-
5376 Blandteknik
2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade HZ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:25 -
4101 Blandteknik
3 st, Dan Nygårds (f. 1943), Sverige. Signerade, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:49 -
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:49